به گزارش خبرگزاری برنا از قم، احمد حسینی، از تمامی مسئولان پرتلاشی که در قالب ستاد، در طول ماه گذشته با جدیت تمام در تمهید مقدمات برگزاری باشکوه مراسم تشییع و تدفین پنج شهید گمنام دفاع مقدس در مرکز صداوسیما، لشکر عملیاتی و شهر کهک نهایت همکاری و همدلی را مبذول نمودند، تقدیر کرد.

وی ادامه داد: تشییع 111 شهید گمنام در 17 شهر و حدود 60 نقطه کشور، معنویتی دو چندان را در سالروز شهادت حضرت زهرا(س)، برای جامعه به ارمغان آورد.

حسینی با ذکر این نکته که شهدا زنده اند و ارواح طیبه آنان جامعه و ارزش های اسلامی را احیا می کند، ادامه داد: به خصوص آنکه مراسم باشکوه تجلیل، تشییع و تدفین شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم، در روزهای پایانی سال 94 و در طلیعه سال نو، ان شاءالله نویدبخش سالی توام با استحکام و رونق هر چه بیشتر ارزش های اسلامی و انقلابی برگرفته از آرمان های شهدا و رهنمودهای حکیمانه سکاندار کشتی انقلاب نیز خواهد بود.

وی همچنین از ارائه پیشنهاد ثبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) به عنوان روز شهید گمنام به شورای فرهنگ عمومی استان خبر داد.

حسینی اضافه کرد: از آنجا که در تقویم، هیچ روزی به نام شهدای گمنام نیست و با توجه به وجود بیش از 13 هزار شهید گمنام در کشور که تاکنون تنها نیمی از آنان شناسایی شده اند، لذا به زودی طرح ثبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) به عنوان روز شهید گمنام، از سوی این اداره کل به شورای فرهنگ عمومی استان مطرح می شود تا در صورت تصویب، به شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز اعلام گردد.

پیکر مطهر پنج تن از شهیدان گمنام دوران دفاع مقدس، امروز همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور باشکوه خانواده معظم شهدا، مسئولان و قشرهای مختلف مردم در قم تشییع و به خاک سپرده شد