به گزارش خبرگزاری برنا از قم، داود طلوعی در گفت وگویی اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی قم در راستای ایجاد بستر مناسب جهت تسهیل در تردد وسایل نقلیه، ارتقاء ایمنی راهها و کاهش تصادفات رانندگی همچون سال های گذشته برنامه ریزی لازم را انجام داده تا سفرهای نوروزی خوب و ایمنی را شاهد باشیم.

وی بابیان اینکه براساس مصوبه کارگروه امور اجتماعی، آموزش و فرهنگ کمیسیون ایمنی راهها شعار محوری ایام سفرهای نوروزی 95 (نوروزی شاد با سفری ایمن) نامگذاری شده افزود: بنابر وظیفه ذاتی حوزه راهداری همه ساله در پی اتمام عملیات راهداری زمستانی، مهیای تامین ایمنی سفرهای نوروزی می گردد.

وی در ادامه افزود: راهداری استان قم همچون سنوات گذشته با بسیج تمامی عوامل و امکانات مهیای تحقق شعار نورزی شاد با سفری ایمن می باشد.

طلوعی به اهم اقداماتی که در راستای تامین ایمنی حداکثری و تسهیل ترافیک سفرهای نوروزی قم انجام می شود پرداخت و عنوان کرد: از هم اینک دهها اکیپ سیار و ثابت در قالب گشت های راهداری آماده استقرار در محورهای مواصلاتی استان می باشند.

وی تجهیز و بهسازی 7 راهدارخانه جهت ارائه خدمات رفاهی، بهداشتی، پاکسازی حریم راه، تعمیر و تعویض علائم، خط کشی، تعویض و نصب گاردریل را بخشی دیگر از اقدامات راهداری نوروزی دانست و تصریح کرد: دهها کیلومتر راه و روکش آسفالت در آنها در حال اجرا می باشد.

سرپرست مدیریت راهداری استان قم خاطر نشان ساخت: در تمامی ساعات شبانه روز تلفن گویای 141 مرکز مدیریت راهها آماده پاسخگویی به مراجعات تلفنی هموطنان می باشد.

وی ضرورت کسب اطلاعات در خصوص شرایط ترافیکی، وضعیت جوی، مبدا و مقصد سفرها را از آیتم های مهم تحقق سفری ایمن دانست و گفت: رعایت جدی مقررات، همکاری با عوامل پلیس راه و راهداری، اطمینان از سلامت خودرو، همراه داشتن تجهیزات ضروری و... توسط مسافران نوروزی در کنار اقدامات خادمان عرصه جاده می تواند شعار نوروزی شاد با سفری ایمن را تحقق بخشد.