به گزارش خبرگزاری برنا از قم، فرزانه مهدی زاده در گفت وگویی با اشاره به آمار سالیانه ارائه شده از مصدومین و احیانا فوت شدگان در این برنامه، تلاش در جهت رفع این معضل را ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد با افزایش سطح آگاهی شهروندان قمی و نیز اطلاع رسانی کافی، امسال و سالهای بعد با چنین مصدومینی روبرو نشویم.

وی همچنین خواستار برخورد با سازندگان و فروشندگان این گونه مواد غیر استاندارد و بدون مجوز شد و گفت: لازم است عواقب و نتایج هولناک به بار آمده از این اقدام، به آنان گوشزد شود.

وی اضافه کرد: در انتهای سال که همگان آماده برگزاری مراسم نوروز و ورود به سال جدید می شوند، بیمارستان ها و مراکز اورژانس برای پذیرش مصدومین ناشی از مراسمی پرخطر در حالت آماده باش قرار می گیرند. چهارشنبه پایان سال روزی است که علیرغم هشدارهای فراوان و آمار و اطلاعات مستند ارائه شده و نشان دادن تصاویر وحشتناک از عواقب این کار، متاسفانه هنوز هم قربانی می گیرد. هستند افرادی که در آستانه فرا رسیدن بهار و نوروز، خاطره تلخی از روزهای پایانی سال در ذهنشان تداعی می شود.

مهدی زاده گفت: استفاده نادرست از وسایل آتش زا و مواد منفجره که عموما توسط افرادی از طبقه جوان و بدون داشتن علم کافی در این مورد انجام می گیرد مایه سلب آرامش از خانواده ها می شود. چه بسا رهگذرانی که ناخواسته در این گونه حوادث دچار سانحه شده و عمری را با خاطره ناهنجار این عادت ناصواب بسر می برند.