به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله نوری همدانی، مرجع تقلید شیعیان امروز در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت شهید مطهری و هفته عقیدتی سپاه پاسداران، عنوان کرد: هر انسانی دارای سرمایه است و با توجه به آن سرمایه حرکت می‌کند و گام برمی دارد، به طوری که انسان بدون سرمایه نمی‌تواند کاری انجام دهد.

مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: خداوند این عالم را مطلع و تجارت‌گاهی قرار می‌دهد و خطاب به مردم می‌فرماید که با تجارت و سرمایه گام بردارند.

آیت الله نوری همدانی با بیان این که آیات صف بیشتر به جهاد مربوط است، گفت: در این سوره تصریح شده است که خداوند کسانی را که در راه خداوند صف می‌کشند و به قتال می‌پردازند، دوست دارد.

وی تصریح کرد: آنچه که برای ما لازم است، جهان بینی الهی است و کسانی که امروز در پی بزرگداشت مقام آنها هستیم، دارای علم و تقوا و ایمان و جهاد بودند و توانستند که در دنیا موثر باشند.

مرجع تقلید شیعیان بیان داشت: ایمان به خداوند، عزم و اراده انسان را بالا می‌برد، به طوری که شهادت را مورد آرزو قرار می‌دهد و از این جهت کار شما ارزشمند است.

آیت الله نوری همدانی یادآور شد: خداوند آنچنان به شهید مطهری توفیق داد که با قلم و بیان خود در راه دین خدمت کرد و در نهایت عاقبت بخیر شد و به مقام شهادت نائل شد.

وی با اشاره به اهمیت مطالعه آثار شهید مطهری، افزود: استفاده از آثار شهید مطهری مهم است و همواره آثار شهید مطهری را باید مطالعه کرد.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر این که حقیقت همواره فریادگر می‌خواهد، عنوان کرد: اسلام همیشه فریادگر می‌خواهد و در مکتب اهل بیت (ع) نیز احترام برای فریادگران بوده است.

آیت الله نوری همدانی اظهار داشت: امروز در برابر آمریکا و صهیونیست و جریان‌هایی که دیده می‌شود، فریادگر لازم است و سرمایه ما در این راه ایمان، یقین و جهاد است.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی ما مکتبی است، گفت: قدرت ما قدرت ایمان و عقیده است و ایمان و عقیده انسان را قوی می‌کند و ما با ایمان و عقیده در مقابل مستکبران و ایادی آنها می‌ایستیم.

مرجع تقلید شیعیان با بیان این که سپاه پاسدارای سابقه جهاد دارند، تصریح کرد: امام خمینی (ره) فرمودند که از نظر آمار هیچ قشری به اندازه علما شهید ندادند و کسانی که به جهاد پرداختند ضرر نکردند.

آیت الله نوری همدانی در پایان عنوان کرد: ما شهدا را نباید فراموش کنیم و راه آنها را باید ادامه دهیم و امید است که توفیق شهادت نصیب ما شود.