به گزارش خبرگزاری برنا از قم، علی باقرزاده در جلسه شورای معاونین اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم که در سالن جلسات خانه معلم این استان برگزار شد، اظهار کرد: طی سال اخیر استان قم توانسته در بخش نهضت سوادآموزی به موفقیت‌های قابل توجهی برسد؛ سال گذشته 512 هزار نفر به صورت مستقیم دوره‌های نهضت سوادآموزی را سپری کرده و نزدیک به 200 هزار نفر نیز در برنامه‌های مکمل حضور داشته‌اند.

وی با بیان اینکه 50 درصد از آمار سوادآموزان به افراد زیر 40 سال اختصاص دارد، اضافه کرد: نزدیک به 23 هزار نفر از جوانان زیر 19 سال زیر پوشش سازمان نهضت سوادآموزی هستند و 50 درصد جمعیت کل این سازمان را روستاییان تشکیل می‌دهند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خاطرنشان کرد: زنان 75 درصد جامعه سوادآموزان را به خود اختصاص می‌دهند و نزدیک به 24 هزار اتباع بیگانه دوره‌های نهضت سوادآموزی را سپری کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه استان قم در سال گذشته 75 درصد برنامه نهضت سوادآموزی خود را محقق کرده است، گفت: وجود این آمارها نشان می‌دهد که عملکرد نهضت سوادآموزی استان قم در سال گذشته نسبت به سال 93 پیشرفت هشت درصدی داشته است.

باقرزاده از وجود 3 هزار و 900 ولی دانش‌آموز بی‌سواد در قم یاد کرد و ادامه داد: با فعالیت‌های انجام شده 50 درصد از این آمار در سال گذشته در دوره‌های سوادآموزی شرکت کرده و 50 درصد دیگر امسال شرکت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه معاونت نهضت سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم باید از فرصت آموزشی اردیبهشت‌ماه به شیوه مطلوبی استفاده کند، عنوان کرد: سازمان نهضت سوادآموزی از فعالیت‌های استانی پشتیبانی مالی می‌کند و استان قم تاکنون در هزینه بودجه‌ها عملکرد مطلوبی داشته است.