به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حمیدرضا شیخ‌الاسلام در جلسه شورای معاونین اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم که در سالن جلسات ساختمان خانه معلم این استان برگزار شد، اظهار کرد: امسال برای نخستین بار تمبر یادبود روز معلم در قم رونمایی می‌شود.‌

وی با تأکید بر اینکه اقدامات مختلفی برای گرامیداشت هفته معلم در قم برنامه‌ریزی شده است، اضافه کرد: تمام مدیران مدارس ابتدایی، متوسطه اول و دوم امسال برای زیارت بارگاه امام رضا(ع) به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم خاطرنشان کرد: نزدیک به 9 هزار نفر در سه دوره از فعالیت‌های نهضت سوادآموزی سال گذشته جذب و ثبت‌نام کرده که نتیجه عملکرد آنها تا ماه آینده با برگزاری آزمون مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه نزدیک به 84 درصد سوادآموزان قمی را بانوان تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: دوره نخست سوادآموزی معادل پایه سوم ابتدایی است؛ در سال گذشته نزدیک به هزار و 500 نفر از خانواده‌های دانش‌آموزان مدارس در طرح سوادآموزی ثبت‌نام کرده‌اند.

شیخ‌الاسلام با اشاره به اینکه سال جاری چهار مرکز یادگیری محله در چهار ناحیه از استان قم ایجاد می‌شود، مطرح کرد: با موافقیت رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و همکاری مدیرکل امور اتباع بیگانه استان یک مرکز دیگر نیز برای اتباع به صورت ویژه اختصاص داده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مدیران و عوامل اجرایی فعال در ترویج نهضت سوادآموزی در مدارس شناسایی می‌شوند، تصریح کرد: امسال چهار هزار و 500 نفر سهمیه سوادآموزی ایرانی‌ها به قم اختصاص داده شده است که امیدواریم بتوانیم برنامه‌ریزی‌های لازم برای تحقق این آمار را انجام دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: امسال همزمان با 9 استان دیگر یادواره شهدای نهضت سوادآموزی در استان قم برگزار شده و در میان شهدای این عرصه به صورت ویژه از شهیدان محمدعلی ملک‌محمدی، ‌احمد علیخانی و فاطمه حاج‌بابایی یاد می‌شود.