به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری طی سخنانی در یادواره شهید اسماعیل صادقی رئیس ستاد لشکر 17 امام علی بن ابیطالب(ع) و 53 شهید روستای بیدهند ابراز کرد: مبارزات انقلابی حضرت امام(ره) و ایثارگری شهدای بزرگوار اسلام ما را هر چه بیشتر به عصر ظهور نزدیک کرد.

وی گفت: احیای دین و نام خدا، برقراری پرچم توحید و جداشدن صف حق از باطل، آن چیزی است که مجاهدت برای رسیدن به آن، آنقدر ارزش دارد.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به اینکه از صدر اسلام تاکنون، گروه حق و باطل همواره گرفتار شدائد و سختی‌ها بوده‌اند، افزود: دشواری‌هایی همچون محاصره اقتصادی و... برای جبهه حق، صفوف مومنین را از منافقین جدا کرد و آنان را با کوتاه نیامدن از اصول، در مسیر حق قوی‌تر گرداند اما برای جبهه باطل، به تقویت آن انجامید.

وی خاطرنشان کرد: شهدا نه تنها مسیر جامعه مومنین را به سمت پیروز شدن و فتح و ظفر نهایی و جدا کردن صف حق از باطل پیش می‌برند، بلکه موجب تهذیب نفس خود شده و با شهادت، به لقاءالله می‌رسند.

میرباقری اضافه کرد: مسیر شهادت، مسیر تقرب الی‌الله است و شهدا راهی را رفتند که همه ما باید برویم و آن، راه تقرب است و آنان، این راه را سریعتر پیموده و به حیات طیبه رسیدند.

وی همچنین با اشاره به سخن حضرت امام(ره) که فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»، گفت: با وجود همه فتنه‌گری‌های آمریکا، سرمایه‌گذاری در حمایت از تروریسم، حضور نظامی در منطقه و... باز می‌بینیم صفوف جبهه حق قوی‌تر شده و درستی سخنان حضرت امام(ره) روز به روز بر همگان روشن‌تر می‌شود.