به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مبلغی اظهار کرد: ماه رمضان، بهار قرآن و دعا و مناجات به درگاه ایزد منان است و حقیقتاً نیز از جمله عواملی که می‌تواند به تقویت اخلاق مداری و نیز تقوای افراد کمک کند، پناه بردن به دامن قرآن و اهل بیت(ع) است.

وی افزود: ما تا زمانی می‌توانیم خود را از وسوسه و مکر شیاطین انسی و جنی محفوظ نگاه داریم و عاقبت به خیر شویم که در پناه ثقلین باشیم، به آموزه‌های آنها در عمل تمسک بجوییم و آنها را در زندگی خود پیاده سازی کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این روزها و شب‌های ماه مبارک رمضان بی شک بهترین فرصت برای تمرین خودسازی و تقویت بُعد تقوایی با بهره گیری از معنویت خاص ماه رمضان است و سعادتمند حقیقی کسی است که از این فرصت بیشترین بهره را برای رشد و تعالی معنوی خود ببرد.

وی همچنین یادآور شد: علاوه بر قرائت قرآن و تدبر و فهم آیات نورانی آن، حضور در مجالس وعظ و دعا و مناجات در روزها و شب‌های ماه رمضان، زمینه و بستری آماده می‌کند که قلب انسان هر چه بیشتر صیقل یافته و رنگ و بوی خدایی پیدا کند.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: همگی از لحظه لحظه این ماه عزیز و پرفضیلت، بیشترین بهره را برای خودسازی و کسب فضیلت تقوا و اخلاق مداری ببریم و همچنین از معاصی که بیشتر آنها ناشی از بی‌تقوایی و بی‌اخلاقی است دوری بجوییم و ان‌شاءالله این روحیه را در ایام بعد از ماه رمضان نیز همچنان در خود حفظ کنیم.