به گزارش خبرگزاری برنا از قم به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، در شب رحلت حضرت خدیجه(س)، سفره مهربانی در قالب طرح بزرگ همای رحمت با حضور قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، جمعی از مسئولین استانی، مدیر عامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ، مددجویان، خیرین، داوطلبان، جوانان، امدادگران و جمعی از معاونان و مدیران جمعیت هلال احمر استان قم به همت معاونت امور داوطلبان این جمعیت بر پا شد.

حجت الاسلام شیرخدایی از اساتید حوزه علمیه در این مراسم به تشریح صفات و ویژگی های حضرت خدیجه(س) پرداخت و اظهار کرد: همسری و خویشاوندی با پیامبر اکرم (ص) به تنهایی ملاک برتری کسی نیست و برتری حضرت خدیجه(س) به واسطه این است که در مسیر عبودیت الهی و طاعت و بندگی خاتم الانبیاء به حق قدم گذشت و یک لحظه از حمایت پیامبر(ص) کوتاهی نکرد.

وی ادامه داد: ایشان یاوری راستین برای پیامبر بود و هر گاه پیامبر اکرم(ص) از آزار و اذیت مشرکان ناراحت می شد، خدیجه حضرت را آرامش می بخشید.

این محقق و پژوهشگر حوزوی خاطرنشان کرد: این بانوی بزرگ از شرافت و بزرگی ویژه ای برخوردار بود و خاندان گرامی و شریفی داشت و به دلیل عفت و پاکدامنی اش او را در دوران جاهلیت طاهره می نامیدند.

مداحی و عزاداری در سوگ بزرگ بانوی اسلام، اقامه نماز جماعت و صرف افطار پای سفره مهربانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

گفتنی است طرح همای رحمت که به همت خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از ابتدای ماه رمضان با برنامه هایی از جمله سفره های مهربانی ، سبدهای غذایی و غذای گرم بین خانواده های بی سرپرست، بد سرپرست، خانواده های زندانیان و بیماران صعب الاعلاج در حال اجرا است.