به گزارش خبرگزاری برنا از قم، علیرضا قاری قرآن با اشاره به وضعیت پارکینگ‌های شهری در قم، اظهار کرد: هسته مرکزی شهر قم از نبود فضای مناسب برای پارکینگ رنج می‌برد و در این زمینه نیازمند اقدامات ویژه هستیم.

وی با بیان اینکه جانمایی پارکینگ‌ها در طرح تفصیلی مشخص است، خاطرنشان کرد: در این بخش ظرفیت‌های زیادی برای قم نیاز است و باید برنامه‌ریزی مشخصی برای توسعه پارکینگ‌ها با مشارکت بخش خصوصی صورت گیرد.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم گفت: البته این به معنایی نیست که در تمام مراسمات بتوان پاسخگوی نیاز پارکینگ بود، زیرا در مراسمات و ایام خاص شهر قم میزبان خیل عظیم زائران است و در این ایام باید تدابیر خاص و مقطعی اندیشیده شود.

وی ایجاد ایستگاه‌های توقف در حومه شهر و در ورودی‌ها را از جمله ضرورت‌های شهری قم برای کاهش مشکل پارکینگ‌های شهر عنوان کرد و افزود: با ایجاد این فضاها و انتقال زائرین به شهر با استفاده از وسایل نقلیه عمومی می‌توان بخش عمده مشکل پارکینگ شهری در هسته مرکزی را رفع کرد.

قاری قرآن گفت: از جمله این راهکارها اقدامی است که هرساله در ایام 14 و 15 خرداد و برخی ایام خاص در شهر صورت می‌گیرد و مسافران در حاشیه شهر و در پارکسوارها توقف کرده و با وسایل نقلیه عمومی به مرکز شهر منتقل می‌شوند.

وی به پروژه‌های آینده شهر در حوزه تأمین پارکینگ اشاره کرد و گفت: پارکینگ استقلال یکی از پروژه‌های هسته مرکزی است که در اولویت اجرا در هسته مرکزی شهر قرار دارد.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم با بیان اینکه تأمین پارکینگ یکی از بخش‌های زیرساختی با هزینه بالا است، خاطرنشان کرد: توسعه پارکینگ در شهر قم نیاز به زمان دارد و نیاز است در زمان دو ساله نهضت پارکینگ سازی در این شهر ایجاد شود.