به گزارش خبرگزاری برنا از قم، رضا مردی با کسب سه پیروزی متوالی در رقابت‌های قهرمانی کشتی فرنگی نوجوانان قاره کهن در چین تایپه راهی دیدار پایانی و فینال وزن 54 کیلوگرم شده بود اما در این دیدار با و در یک کشتی سخت و نفس‌گیر با نتیجه یک‌بریک مقابل کشتی‌گیر قرقیزستانی شکست را پذیرا شد و مدال نقره را به گردن آویخت.

رضا مردی درحالی‌که اولین حضور خود را در یک میدان برون‌مرزی در رقابت‌های قهرمانی آسیا تجربه می‌کرد با توجه به قرعه‌ی که خود در زمان وزن‌کشی انتخاب کرده بود، در موقعیتی مناسب در جدول قرار نگرفت و در دور اول به مصاف کشتی‌گیر سرسخت هندی رفت.

مصاف مردی پاردیپ از هند برای وی آسان نبود اما سرانجام وی در این دیدار با ارائه مبارزه‌ی جسورانه توانست این کشتی‌گیر سرسخت را با نتیجه 2-1 از پیش رو بردارد و راهی مرحله بعد شود.

در ادامه مردی در دور دوم با نتیجه 8- صفر و با کسب امتیاز عالی حریف ازبکستانی صمد بیک اورالوف را مغلوب کرد و بدین ترتیب در جمعه چهار نفر برتر آسیا قرار گرفت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

وی در رویاروی سوم خود در رقابت با کشتی گیران قاره کهن در سالن دانشگاه ورزشی شهر تایچونگ کشور چین تایپه مقابل هونگ ماکز کشتی‌گیری از کشور تایلند حاضر شد و توانست با امتیاز عالی 9-0 و این حریف خود شکست دهد و یک پای فینال وزن 54 کیلوگرم شود.

حریف مردی در دیدار فینال کشتی‌گیری از کشور قرقیزستان بود که مبارزه وی با این کشتی‌گیر کشتی بلد گره خورد و سرانجام با نتیجه یک‌بریک مغلوب این حریف قرقیزی شد و سکوی نائب قهرمانی و مدال نقره آسیا را به گردن آویخت.