به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید رسول موسوی نژادیان اظهار داشت: این جشنواره سعی دارد از همه ظرفیت‌ها استفاده کند تا بخشی از نیازهای زیباسازی و المان‌های شهری را تأمین کند که نمایشگاهی در قالب ماکت نیز برگزار می‌شود.

موسوی‌نژادیان افزود: این رویداد هنری به عنوان ظرفیتی است که به قرآن و عترت توجه دارد و در آن به موضوعات انقلاب اسلامی، فرهنگ ایثار و شهادت می‌توانند بپردازند. در این رابطه دست هنرمندان برای انتخاب موضوع بسیار باز است و جشنواره به عنوان ظرفیتی است که می‌توان موضوعات دیگر را در آن گنجاند.

وی در خصوص نصب آثار حجمی این جشنواره گفت: تعدادی از آثار تولیدشده در دوره اول در فضای شهر قم نصب شده است که یکی از این آثار در مقابل شهرداری مرکز نصب شده است. برای آثار دیگر نیز قراردادی با هنرمندان صورت گرفته که اثرشان تولید شده و در فضای شهری قرار گیرد.

دبیر دومین جشنواره ملی نمادهای شهری رضوی ادامه داد: امید می‌رود مجموع آثار مرحله اول و دوم با شناسنامه هنرمندان در سراسر کشور ساخته شده و در معرض دید عموم قرار گیرد.

وی درخصوص گاه‌شمار جشنواره دومین جشنواره ملی نمادهای شهری رضوی بیان داشت: مهلت ارسال آثار تا ۱۵ مردادماه به آدرس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری است؛ ۲۰ مردادماه نتایج اولیه اعلام می‌شود؛ سپس آثار راه‌یافته به دبیرخانه تحویل داده خواهد شد.

موسوی‌نژادیان گفت: داوری مرحله نهایی ۲۰ تا۲۵ شهریورماه انجام خواهد گرفت؛ مراسم اختتامیه روز دوشنبه ۲۹ شهریورماه برگزار می‌شود. همچنین نمایشگاه این جشنواره از ۲۹ شهریور تا ۵ مهر ماه برپا خواهد بود. ضمن اینکه آثار این نمایشگاه در مراکز استان‌های کشور در طول سال برگزار می‌شود