به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید حسین موسوی با اشاره به تشرف روزافزون زائران و نمازگزاران به مسجد مقدس جمکران از اقصی نقاط ایران و جهان اظهار کرد: مرکز خادمان افتخاری با هدف ارائه خدمات به خیل کثیر عاشقان و منتظران حضرت ولی‌عصر(عج) فراخوان پذیرش خادم افتخاری از افراد 17 تا 50 سال را اعلام کرده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از سه هزار خادم افتخاری در بخش برادران و دو هزار و 200 خادم افتخاری در بخش خواهران، با اخلاص و به صورت داوطلبانه مشغول به ارائه خدمات مختلف به منتظران حضرت مهدی (عج) هستند، ابراز کرد: مسجد مقدس جمکران برای تکمیل ظرفیت خادمان افتخاری اقدام به جذب خادم در بخش‌های مختلف کرده است.

مسؤول خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران با اشاره به ارائه خدمات متنوع توسط خادمان افتخاری در تمام ساعات و ایام هفته افزود: این فراخوان با هدف جذب علاقمندان خدمت در بخش‌های خدمات عمومی و تخصصی طراحی شده است و شرایط عمومی پذیرش و ثبت نام خادمان افتخاری هر بخش در سایت مسجد مقدس جمکران موجود است.

موسوی با بیان اینکه شرایط جذب خادمان در بخش خدمات عمومی در زمینه‌های مختلف همچون انتظامات، راهنمایی، خدمات تنظیف و... مهیا شده است، گفت: یکی از بخش‌های مهم جذب خادمان افتخاری، بخش خدمات ویلچر است، از علاقمندانی که توانایی خدمت به نمازگزاران در این بخش را دارند دعوت می‌شود در مرحله اول با تکمیل فرم مربوط به «خدمات ویلچر» که به تازگی و به صورت مجزا در بخش خادمان سایت مسجد مقدس جمکران اضافه شده است، اعلام آمادگی کنند.

وی با اشاره به جذب خادمان متخصص و داوطلب خدمت در بخش‌های مختلف بیان کرد: از اساتید حوزه و طلاب علوم دینی برای خدمت افتخاری در بخش‌های فرهنگی همچون حلقه‌های معرفت، جوانان و انتظار، جوانه‌های و انتظار و پاسخگویی و سایر امور فرهنگی دعوت می‌کنیم تا به جمع خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران بپیوندند.

مسؤول خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران با اشاره به نیاز مسجد مقدس جمکران و تنوع ارائه خدمات تخصصی اضافه کرد: در حوزه‌های فرهنگی همچون تلاوت قرآن و مکبری اذان و در حوزه تخصص‌های هنری، انواع فعالیت‌های مرتبط همچون رسانه، فیلم سازی، تدوین، خبرنگاری و بخش فنی نیز مسجد مقدس جمکران خادم افتخاری می‌پذیرد.

موسوی با اشاره به اینکه در حال حاضر 30 درصد خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران شهرستانی هستند اظهار کرد: خادمان افتخاری شهرستانی که در مسجد مقدس جمکران به فعالیت می‌پردازند از شهرستان‌های تهران، ورامین، اسلامشهر، کرج، یزد، کاشان و... هستند.

وی با اشاره به ثبت نام از خادمان افتخاری در سه بخش برادران و خواهران و خدمات ویلچری عنوان کرد: افرادی که علاقه‌مند هستند به صورت افتخاری در این مسجد شریف خدمت کنند، می‌توانند به آدرس jamkaran.ir مراجعه کرده و در مرحله اول با پر کردن فرم مربوطه، ثبت نام کنند.