به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر ابوالفضل ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این مراسم که امروز برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت 26 مرداد سالرزو ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گفت: ایران اسلامی در حال حاضر هر چه از عزت ، اقتدار و امینیت و آسایش دارد به برکت خون شهدا و جان فشانی های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس دارد.

وی افزود: کارهای روزمره و گرفتاری های دنیایی نباید باعث شود از یاد و خاطره شهیدان و ایثارگران خود غافل شویم و خدایی نکرده فرهنگ ایثار وشهادت خدشه دار گردد.

دکتر ایرانی خواه خاطر نشان کرد: بنده با افتخار بارها گفته ام که بدنه هیئت رئیسه و مدیران دانشگاه علوم پزشکی قم چه در حال حاضر و چه در ادوار گذشته متشکل از ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس می باشد و این امر باعث می شود در همه حال فرهنگ ایثار و شهادت در بین خادمین مردم در این دانشگاه جاری وساری باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: در دنیای رنگارنگ امروزی و با توجه به شیوه های جدید شبهه افکنی در عقاید مردم ، بایستی بسیار مراقب بود تا آموزه های دینی و اعتقادی مان دچار آسیب و گزند نشود، به ویژه افراد فرهیخته جامعه باید بیشتر مراقب باشند، البته این امر مگر با اشاعه ی فرهنگ ایثار و شهادت در میان جامعه  محقق نخواهد شد.

وی تصریح کرد: تداوم راه شهدا و ادامه دادن مسیر آنها امر بسیار مهمی بوده و دردنیای امروز این کار کمتر از اجر و ثواب خود شهدا نخواهد بود، چرا که در دنیای امروز که دشمنان با همه توان در تلاش هستند به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنند، باید با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، راه و روش آنها را در جامعه همواره ادامه دهیم.

در پایان با اهدای لوح از آزادگان و ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی قم تجلیل به عمل آمد.