به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار سفیر عراق در جمهوری اسلامی ایران گفت: خداوند مسلمانان را برادر هم قرار داد تا به یکدیگر کمک کنند.

وی با بیان این که برادر بودن مسلمانان را خداوند قرار داده و رسول اکرم(ص) آن را ابلاغ فرمودند گفت: حضور ائمه اطهار(ع) در مناطق مختلف و قبور مطهر این بزرگان، اخوت و برادری مسلمانان را تثبیت کرده است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) وجه مشترک مسلمانان را بعد از قرآن و عترت و اسلام، اعتاب مقدسه در مناطق مختلف عنوان و بیان کرد: اعتاب مقدسه، وجه اشتراک و اخوت ملت‌های مسلمان هستند؛ مسأله‌ای که دشمن نسبت به آن حساسیت داشته و از این رو تلاش داشتند دراین کشورها، مهره‌های اصلی خود در رأس آن باشند؛ در ایران، شاه و در عراق نیز صدام گماشته شد تا به این وسیله مانع اتحاد این دو کشور شوند.

وی با بیان این که در هر کشور اسلامی که مسؤولان و مدیران آن را خود مردم انتخاب کرده‌اند، کارها به خوبی انجام گرفته است، گفت: در طرف مقابل، در هر کشوری که مسؤولان آن از سوی دشمنان اسلام قرار داده می‌شود، آن جامعه آسیب‌های زیادی می‌بیند.

آیت‌الله سعیدی افزود: زمانی که چتر شاه از ایران اسلامی و صدام از عراق برداشته شد، شاهد هستیم که هر ساله بر تعاملات و وحدت دو کشور افزوده می‌شود؛ دو کشوری که وابستگی‌های دینی زیادی با هم دارند.

وی با اشاره به پذیرایی دولت و مردم عراق در اربعین حسینی از جمعیت 20 میلیونی، بدون کوچک‌ترین حادثه‌ای گفت: شاهد هستیم که در عربستان سعودی که وابسته استکبار است، در عین داشتن امکانات زیاد و وجود جمعیت یکی دو میلیونی در موسم حج، هر ساله حوادثی ناگوار برای حجاج رخ می‌دهد که نمونه تأسف بار آن، حادثه منا و جان باختن هزاران نفر در لباس احرام بود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) افزود: وجود امنیت کامل برای زائران حسینی در اربعین، در شرایطی که کشور عراق در جنگ با تروریست‌های داعش است، نشان می‌دهد که دست عنایت خداوند و اهل بیت(ع) در این عرصه حامی و هدایت‌گر ما است.

وی با اشاره به راه‌اندازی موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در اربعین حسینی در عراق گفت: امید می‌رود با همکاری مسؤولان عراقی، شاهد برپایی موکبی در شأن این آستان شریف در مسیر خدمت رسانی به زائران حسینی باشیم.