به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حسین مومنی موحد با اشاره به افزایش ساعات کاری ناوگان اتوبوسرانی برای خدمات‌رسانی به عزاداران حسینی در دهه اول محرم اظهار کرد: ناوگان خصوصی و ملکی سازمان به صورت آماده‌باش با هدفمند کردن خطوط متناسب با وضعیت تجمع در شهر خدمات‌رسانی در این ایام را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه تمام ناوگان اتوبوسرانی قم از ساعات اولیه صبح تا پایان مراسم عزاداری در سطح شهر حضور دارند، گفت: مکان‌های پرتجمع و هیئات بزرگ شهر شناسایی شده و خدمات‌رسانی ویژه به آنها انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به برگزاری هیئات پرجمعیت در مکان‌هایی چون مجتمع امام خمینی(ره)، ورزشگاه حیدریان، حسینیه شهدا و ... گفت: در محدوده این مکان‌ها متناسب با ساعات عزاداری ناوگان اتوبوسرانی مستقر شده و عزاداران را به سمت مقاصد مشخص شده منتقل می‌کنند.

وی با اشاره به تعداد ناوگان فعال در ایام دهه اول محرم برای جابجایی عزاداران حسینی، اظهار کرد: در این ایام 258 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی، 130 دستگاه مینی‌بوس و 50 دستگاه اتوبوس ملکی سازمان اتوبوسرانی آماده خدمت‌رسانی به همشهریان هستند.

مومنی موحد با تاکید بر این همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی نیز تمام پرسنل ستادی، مدیران و مسئولان بخش خصوصی و ناوگان اتوبوسرانی به صورت آماده‌باش هستند، گفت: سعی داریم به نوعی برنامه‌ریزی شود که مردم کمترین مشکل برای حضور در مراسمات عزاداری در این ایام را داشته و با استفاده از حمل و نقل عمومی به مقاصد موردنظر خود دست یابند.