به گزارش خبرگزاری برنا از قم، رضا پوریافر با اشاره به اجرای طرح آشتی با طبیعت در مدارس ابتدایی سطح منطقه سه، اظهار کرد: این طرح از اوایل هفته گذشته آغاز شده، که در قالب آن آشنایی دانش‌آموزان با انواع پسماند به ویژه پسماند خشک و تر و چگونگی تفکیک آنها پیگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در هفته جاری دانش‌آموزان هر مدرسه پسماندهای خشک خود را تحویل می‌دهند و پس از قرعه‌کشی، جوایزی به آنها اهدا می‌شود.

شهردار منطقه سه قم با بیان اینکه بیش از 7 هزار و 10 نفر دانش‌آموز از 28 مدرسه ابتدایی زیر پوشش آموزش‌های طرح آشتی با طبیعت قرار گرفتند، گفت: دانش‌آموزان مقطع ابتدایی بهتر می‌توانند زیر پوشش آموزش‌ها قرار گیرند، اینگونه پیام‌ها و اهداف طرح نهادینه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر تفکیک از مبدأ پسماند نهادینه شود، حجم پسماندها کاهش پیدا می‌کند، دانش‌آموزان در این طرح با نحوه تفکیک از مبدأ، آدرس غرفه‌ها و روش کار خودروهای جمع‌آوری پسماند خشک به صورت هفتگی در محله‌‌های سطح منطقه آشنا می‌شوند.

پوریافر خاطرنشان کرد: این طرح در مدارس منطقه سه به عنوان نخستین منطقه اجرا شد تا فرهنگ شهروندی در بین دانش‌آموزان رواج پیدا کند.