به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در نشست سالانه استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نخبگان دانشجویی دارای جایگاه بسیار مهمی هستند که باید مراقب این جایگاه بوده و اجازه ندهند که غرور بر این جایگاه غلبه کند.

وی افزود: زمانی می تواند این جایگاه ها تاثیرگذار بوده که انسان به اهمیت آن پی برده و همواره شکر گذار خداوند باشد و قدر این جایگاه مهم را بداند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر اینکه بر امر نخبه پروری تاکید داریم عنوان داشت: در حوزه حمایت از نخبگان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود و با همه توان در راستای پرورش نخبگان تلاش می کنیم.

دکتر ایرانی خواه افزود: نباید برای انتخاب فرد نخبه به معدل و یک امتحان اکتفا کرد بلکه شاخص های دیگری در این زمینه باید در نظر گرفت که توسط خود نخبگان و دانشجویان استخراج شده و در صورت لزوم به مسئولان مربوطه ارائه شود.

وی با اشاره به جایگاه شهر مقدس قم گفت: قم جایگاه جهانی دارد و به عنوان جهان شهر علم و اجتهاد در علوم اسلامی فعال است و توانسته در توسعه علوم اسلامی در دنیا مطرح باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: باید دانشجویانی که در قم درس می خوانند به خود ببالند و در راستای گسترش مسائل علمی و رفع مشکلات شهر گام دارند.

وی گفت: در چند سال اخیر جایگاه کشور ما در زمینه علمی افزایش یافته و باید با انجام پژوهش در راستای رفع مشکلات گام برداشت.

دکتر ایرانی خواه تاکید کرد: در خصوص پژوهش باید هدف محور گام برداریم و از سوی دیگر اخلاق محوری در پژوهش امر مهمی است که نباید مورد غفلت قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان داشت: باید همه دست به دست هم دهیم تا در راستای تحقق نیت خیر که همان اعتلای جامعه علمی است، گام برداریم.

شایان ذکر است در پایان این نشست از دانشجویان برتر و نخبگان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم تجلیل شد.