به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سیدمرتضی سقائیان نژاد در جلسه شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، با اشاره به لایحه شهرداری در خصوص تخفیف عوارض پروژه شهرک بهداشتی و درمانی پردیسان گفت: اقلام مختلفی در ارتباط با این لایحه وجود دارد و در پروژه بخش‌های مختلف تعریف شده است.

وی با اشاره به پیش بینی احداث بیمارستان، کلینیک تخصصی و هتل پنج ستاره و... در این شهرک بهداشتی و درمانی خاطرنشان کرد: بیمارستان و مباحث درمانی آن که یک فضای بالغ بر 148 هزار و 500 مترمربع و 20 هزار مترمربعی را شامل می‌شود و در کنار آن‌ها هتل پنج ستاره نیز پیش بینی شده است.

شهردار قم با تاکید بر اینکه در شهر برای هتل پنج ستاره تمام تخفیفات در نظر گرفته می‌شود خاطرنشان کرد: اگر تخفیف به مباحث درمانی اختصاص بگیرد بقیه موارد طبق دفترچه باید محاسبه شود.

وی با اشاره به متن لایحه ارائه شده به شورای اسلامی شهر از سوی شهرداری گفت: براساس این لایحه هرگونه تخفیف کاهش عوارض و مساعدت دیگر از سوی شورای شهر با مجموعه سرمایه گذار مورد تاکید و تقاضا است.

سقائیان نژاد با تاکید بر اینکه مذاکرات مختلفی در مراحل اولیه این پروژه با سرمایه گذار انجام شده است، بیان کرد: مباحث مختلفی تاکنون با مسؤولان این پروژه داشتیم و با تخفیفاتی که صورت خواهد گرفت شاید حدود 28 میلیارد تومان رقم عوارض پیش بینی شود.

وی گفت: با توجه به اینکه به زمان تخفیفات ویژه برای مردم نزدیک می‌شویم پیشنهاد می‌شود این تخفیفات برای این پروژه هم تعلق بگیرد و اگر این تخفیفات را هم در نظر بگیریم عوارض به حدود 20 میلیارد تومان خواهد رسید.

شهردار قم افزود: اگر بتوانیم 30 درصد یا بیشتر تخفیف به این پروژه تعلق دهیم کمک خوبی به این پروژه خواهد شد و شرایط خوبی در شهر رقم می‌خورد.

وی گفت: این پروژه با خود توسعه و شرایطی ویژه به همراه دارد و البته باید مراقب باشیم که پروژه از مسیر اصلی نیز خارج نشود.