به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محمدرضا مظفری در جلسه کارگروه بهداشت و درمان قم در دانشگاه علوم پزشکی استان قم اظهار کرد: مراکز درمانی در ایام اربعین و تعطیلات پیش‌رو، آمادگی کامل برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان و زائران را دارند.

وی افزود: ستاد هدایت دانشگاه علوم پزشکی استان قم برای ایام اربعین فعال شده و تمام مراکز درمانی در اختیار این ستاد هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قم با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای مواقع بحرانی هم صورت گرفته است گفت: تمام مراکز درمانی برای مواقع لزوم در حالت آماده‌باش هستند تا بهترین شرایط برای خدمت‌رسانی به شهروندان و زائران فراهم باشد.

وی ادامه داد: لازم است با توجه به حضور گسترده زائران طی ایام تعطیل و مناسبت‌هایی همچون اربعین در قم و نیز شلوغی و ازدحام مردم در هسته مرکزی شهر، مسیرهایی ویژه تردد خودروهای امدادی در نظر گرفته شود تا شاهد مشکلی از این بابت نباشیم.

مظفری خاطرنشان کرد: نظارت بر مسائل بهداشتی، نیازمند همکاری و هماهنگی میان دانشگاه‌ علوم پزشکی و سایر دستگاه‌هاست که یکی از راهکارهای این موضوع، مجوز ندادن به فعالیت‌‌هایی است که با اصول بهداشتی در تضاد هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قم با اشاره به برپایی ایستگاه‌های توزیع نذورات در ایام اربعین گفت: لازم است مسائل بهداشتی در توزیع اقلام خوراکی کاملا رعایت شود و جمع‌آوری ایستگاه‌هایی که اصول بهداشتی در آنها رعایت نمی‌شود یکی از اقداماتی است که در این راستا صورت می‌گیرد.

وی افزود: هماهنگی و آماده‌باش مراکز درمانی تا بعد از اتمام مراسم مربوط به سالروز شهادت پیامبر اکرم(ص) و امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت تا خدمت‌رسانی کاملی به شهروندان و زائران صورت بگیرد.