به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محمدرضا معرفت در دیدار مدیرکل دفتر هماهنگی و راهبرد امور اقتصادی وزارت امور خارجه و برخی مدیران این وزارتخانه با شهردار قم، با اشاره به بدهی‌های شهرداری قم در اوایل سال ۹۴ اظهار کرد: در مدت یک سال و نیم اخیر هیچ وامی در شهرداری دریافت نشده و عمده بدهی‌های شهرداری نیز پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه عمده پروژه‌های عمرانی شهرداری با وجود شرایط نامناسب مالی تکمیل شده است، تصریح کرد: در مدت اخیر نظم و انضباط خوبی در روند فعالیت‌های شهرداری به ویژه در حوزه مالی حاکم شده است.

معرفت با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه‌های سرمایه گذاری در قم تعریف شده است، گفت: هتل پنج ستاره، احداث بیمارستان، مجتمع تجاری، اداری و رفاهی جزو پروژه‌های سرمایه‌گذاری است که در قم به تصویب رسیده و اجرایی شده است.

وی با تاکید بر اینکه پروژه‌های سرمایه‌گذاری که تاکنون در قم اجرایی شده با استفاده از منابع داخلی بوده است، تصریح کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی مشکلاتی را در خصوص ضمانت و نوع اجرا داریم.

قائم مقام شهردار قم در امور سرمایه گذاری تاکید کرد: در این بخش به نظر می‌رسد دولت محدودیت‌هایی در ارائه ضمانت‌نامه دارد و به همین خاطر عمده پروژه‌های سرمایه گذاری خارجی به سرانجام نمی‌رسد.

معرفت با تاکید بر اینکه اولویت اول شهر قم در حوزه سرمایه گذاری پروژه بلوار پیامبر اعظم(ص) است، گفت: در این پروژه‌ بلوک‌های تجاری، اقامتی، فرهنگی و... مشخص شده که سرمایه‌گذاران می‌توانند مشارکت کنند.