به گزارش خبرگزاری برنا از قم، علیرضا قاری قرآن با اشاره به موقعیت قرارگیری پل شهدای مدافع حرم اظهار کرد: این پل در محل تلاقی محور جمهوری که یکی از محورهای اصلی شرقی غربی شهر است با محور شهیدان محمود نژاد واقع شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده این تقاطع به صورت یک پل سه سطحه طراحی شود که محور جمهوری به صورت روگذر و میدان در تقاطع جمهوری با شهیدان محمود نژاد و زیرگذر در امتداد محمود نژاد تا بسیج است که بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان هزینه داشته است.

معاون شهرسازی و امورزیربنایی شهرداری قم با بیان اینکه این پروژه اواخر اردیبهشت سال جاری کلنگ‌زنی شد و سعی می‌شود پروژه در طول زمان یک سال به بهره‌برداری برسد گفت: پل روگذر این پروژه تا هفته آینده بازگشایی می‌شود و میدان همسطح تا پایان سال تکمیل خواهد شد و زیرگذر تا اوایل سال ۹۶ تکمیل می‌شود و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد:‌ بلوار جمهوری محور اصلی است و در حقیقت مناطق چهار و دو را به یکدیگر وصل می‌کند با احداث این پل ارتباط ترافیکی بین مناطق شمال و جنوب محور جمهوری برقرار می‌شود. مسائل و مشکلات ترافیکی در این بخش به حدی بود که لازم بود تقاطع غیرهمسطح در این بخش داشته باشیم.

قاری قرآن یادآور شد: پل شهدای مدافع حرم از پروژه‌هایی است که در سال ۹۵ آغاز شده و با کیفیت خوب از سوی مجموعه پیمانکار و کارفرما در حال تکمیل است.