به گزارش خبرگزاری برنا از قم، مهدی متقیان در دیدار آیت الله سعیدی با اشاره به مساله پدافند غیرعامل اظهار کرد: این مساله مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، ایشان فرمودند که همه بدانند پدافند زیستی یک اصل است.

وی ادامه داد: به همین منظور رزمایش پدافند زیستی در روزهای 16 و 17 اسفند امسال در حوزه دام در استان قم برگزار می‌شود.

مدیرکل پدافند غیر عامل استان قم افزود: یک قرارگاه پدافند زیستی در استان تشکیل شده است، استاندار قم فرمانده قرارگاه پدافند زیستی است و فرمانده سپاه علی بن طالب(ع) استان قم نیز جانشین این قرارگاه است.

متقیان با اشاره به ضرورت توجه به تهدیدات در جامعه اظهار کرد: در حوزه‌های انسان، دام، آب، نباتات، غذا، دارو و محیط زیست با تهدیداتی مواجه هستیم، باید برای مقابله با این تهدیدات تلاش کنیم تا مردم ایمنی و امنیت داشته باشند.

وی ادامه داد: در حوزه امنیت زیستی به خصوص دام دغدغه‌هایی داریم و در این زمینه با مشکلاتی روبه رو هستیم، اگر در این حوزه کار انجام ندهیم، این مساله می تواند یک نقطه ضعف در زمینه پدافند باشد و مشکلاتی را ایجاد کند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم در پایان خاطرنشان کرد: در زمینه پدافند غیرعامل در استان کارگروه‌هایی با عناوینی همچون تخلیه و درمان، آشکارسازی، بهداشت و پیشگیری، آرامش و اطلاع راسنی و قرنطینه و محدودسازی داریم.