به گزارش خبرگزاری برنا از قم، علیرضا اقبالیان با بیان این که کاشت گل، درخت و فضای سبز در محیط شهری در سلامت روحی شهروندان تاثیرگذار است، اظهار کرد: در راستای طرح استقبال از بهار ۹۶ کاشت ۸۰ هزار گل فصلی انجام شده است.

شهردار منطقه هفت قم در خصوص نوع گل‌های کاشته شده، تصریح کرد: گل‌های بنفشه، همیشه بهار، مینای چمنی، داوودی، کلم گلی، میخک و پاپیتال از انواع گل و رز هفت رنگ، رز الوان، نسترن سفید، یوکا باغی، دم موشی، ترون، یامپاس کراس و یاس امین دوله از درختچه‌های هستند که در معابر، میادین، و بوستان‌های سطح منطقه کاشته شده‌اند.

اقبالیان کاشت سه هزار درختچه تزئینی در سطح منطقه را از دیگر فعالیت‌های فضای سبز منطقه در طرح استقبال از بهار ۹۶ عنوان کرد و افزود: کاشت این نهال‌ها در بوستان‌های شهری و محله‌ای، بلوارها، میادین، پیاده راه بهار و لچکی‌ها معابر صورت گرفته است.

وی افزود: توت کاکوزا، توت نرک، انواع کاج، زیتون تلخ، سرو نوش، سنجد و زالزالک انواع نهال کاشته شده در سطح منطقه است.

شهردار منطقه هفت قم خاطرنشان کرد: در طرح استقبال از بهار فعالیت‌های متعددی در حوزه فضای سبز مانند رنگ آمیزی آبنماها، محوطه بازی کودکان، وسایل بدنسازی و مبلمان پارکی و مرمت و رفع نقص تاسیسات سرویس‌های بهداشتی، آبخوری‌ها و سیستم‌های روشنایی و آبیاری انجام شده است.

اقبالیان اعلام کرد: شهروندان عزیز برای دریافت نهال می‌توانند در هفته منابع طبیعی در اواسط اسفند ماه به چادرهای که در تمامی مناطق در این خصوص پیش بینی خواهد شد مراجعه کنند.