به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازی آمده است: به‌حمدالله گروه‌هاى تکفیرى که جهان اسلام را به خونریزى و ویرانى کشیدند مانند داعش و امثال آن‌ها، در حال انقراض هستند، ولى دشمنان اسلام از پاى ننشسته‌اند و دائماً اصرار دارند که آتش اختلافى را به‌صورت دیگرى در میان مسلمین شعله‌ور سازند، به همین دلیل ضرورت دارد که مسلمانان کاملاً به هوش باشند و از هر سخن و هر کارى که موجب تفرقه میان مسلمین است، بپرهیزند.

در این بیانیه تصریح‌شده است: اخیراً اطلاع یافتم که شبکه محترم ولایت بدون هیچ‌گونه اطلاع به اینجانب، برنامه تفرقه‌انگیزی را اجرا کرده (هرچند بعدازآن عذرخواهى کرده‌اند) ولى به ایشان تأکید کرده‌ام که اگر یک‌بار دیگر برنامه تفرقه‌انگیزى اجرا کنند، براى همیشه حمایت خود را از آن‌ها برمی‌دارم.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: برنامه‌هاى کنگره‌هایى که ما داشتیم نشان مى‌دهد که به‌سوی وحدت صفوف در برابر دشمنان مشترک حرکت مى‌کنیم و از برنامه‌هایى که سبب اختلاف و جنگ‌هاى داخلى میان مسلمین مى‌گردد، بیزاریم.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: از برادران اهل سنت نیز انتظار دارم که از سخنان تفرقه‌انگیز بعضى از تندروان جلوگیرى کنند و اگر نفوذى در بعضى شبکه‌هاى تفرقه‌انگیز دارند به آن‌ها یادآور شوند که نتیجه این کار آب به آسیاب دشمن ریختن و خون مسلمین را به‌وسیله مسلمین هدر دادن و دشمن را شاد کردن است. به‌یقین روح نبى اکرم حضرت رسول‌الله(ص) پیغمبر رحمت و محبت، از این کارها بیزار است. امیدوارم خداوند به همه بیدارى و آگاهى نسبت به وظایفى که در این عصر در برابر او بر عهده‌ داریم، مرحمت فرماید.