به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محمدرضا قاضی ، با اشاره به وضعیت آب و هوای استان طی روزهای آتی اظهار کرد: امروز آب و هوای استان قم نیمه ابری، در برخی از ساعات با افزایش ابر، وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق است.

وی ادامه داد: امروز حداقل دمای استان قم 14 درجه و حداکثر دمای استان نیز 26 درجه است، ولی فردا کمترین و بیشترین دمای استان قم 14 درجه و 28 درجه پیش بینی می‌شود.

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: امروز جهت وزش باد در استان قم شمال شرقی و با حداکثر سرعتی بین 55 تا 70 کیلومتر بر ساعت است، فردا هم شاهد وزش باد نسبتا شدیدی در استان قم خواهیم بود و فردا وزش باد در استان با جهت غربی و با حداکثر سرعتی بین 40 تا 55 کیلومتر بر ساعت پیش بینی می‌شود.

قاضی با اشاره به وضعیت دمای استان قم طی روزهای آتی اظهار کرد: افزایش تدریجی دما را طی روزهای آینده در استان شاهد خواهیم بود و روز دوشنبه حداقل دمای استان قم 17 درجه و حداکثر دمای استان نیز 29 درجه پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز دوشنبه هم وزش باد را در استان قم داریم، در آن روز جهت وزش باد در استان غربی و با حداکثر سرعتی بین 30 تا 45 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: دیشب شاهد بارش باران در استان بودیم، دیشب به صورت میانگین 4 میلی متر بارش باران در استان قم ثبت شد.

قاضی با اشاره به گرم ترین و سردترین نقاط استان قم اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته منطقه دستجرد با 10 درجه سردترین نقطه استان و منطقه جمکران با 29 درجه گرم ترین نقطه استان قم بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته کمترین و بیشترین دمای ثبت شده در شهر قم 14 درجه و 26 درجه بود.