به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در ابتدای این مراسم حجت الاسلام طاهری مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی ابراز داشت: یکی از برنامه های ما تلاش برای برگزاری برنامه های فرهنگی از جمله اعتکاف، دعاهای کمیل و توسل و... است که مورد استقبال گسترده دانشجویان نیز قرار می گیرد.

وی گفت: امسال با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان در ایام درسی دانشجویان قرار گرفته است، آمادگی برگزاری مراسم های شب قدر را نیز در فضای دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی داریم تا دانشجویان بتوانند از لیالی قدر نهایت استفاده را ببرند.

حجت الاسلام طاهری بیان داشت: برای اساتید نیز جلسات اخلاق را برگزار می کنیم که در نیمه دوم اردیبهشت ماه و همچنین در ماه مبارک رمضان نیز در محضر مراجع عظام تقلید این جلسات اخلاق برگزار خواهد شد.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم به فرارسیدن نیمه شعبان و سالروز میلاد حضرت ولی عصر(عج) اشاره کرد و گفت: در این ایام موکب دانشجویی گل نرگس وابسته به دانشگاه علوم پزشکی قم در مسیر تردد زائران به مسجد مقدس جمکران دایر خواهد شد.

وی عنوان داشت: در این موکب قرار است خدمات پایش سلامت خدمات بهداشتی برای زائران ارائه شده و از سوی دیگر نیز پذیرایی و اطعام زائران صورت گیرد.

حجت الاسلام طاهری تصریح کرد: از دیگر برنامه های این موکب انجام برنامه های فرهنگی است که توزیع کتاب و همچنین آشنایی با آموزه های مهدوی از جمله برنامه ها خواهد بود.

دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این جلسه ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و به ویژه میلاد حضرت مهدی موعود(عج) گفت: راه اندازی موکب دانشجویی در مسیر زائران امر بسیار مناسبی است که باید متناسب با ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی اقدام به کارهای بهداشتی و سلامت شود.

وی تصریح کرد: از دانشجویان قم انتظار می رود که در این ایام فعالانه رفتار کرده و در قالب منظم و تاثیرگذار اقدام به برپایی این موکب کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در ادامه به سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و گفت: معاونت فرهنگی باید در این زمینه تلاش بیشتری کند و با برگزاری دوره های مختلف آموزشی سبک زندگی اسلامی را گسترش دهد.

وی افزود: اساتید برجسته ای در این زمینه فعالیت می کنند که باید از آنها استفاده کرده و در یک فضای مناسب در ارائه و گسترش این موضوع کوشید.

دکتر حکیم الهی معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این جلسه گفت: برنامه های متنوعی در این معاونت تدارک دیده شده که برگزاری یادواره شهدا، جشن فارغ التحصیلی دانشجویان، برگزاری اردوهای فرهنگی و... از جمله آنهاست.