به گزارش خبرگزاری برنا از قم، ایشان در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم افزود: این اعمال مسئولیت شرعی و مجارات در پیشگاه خداوند دارد و باید مراقب بود. 

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: شواهد نشان می دهد که تنور انتخابات داغ شده و مردم به ویژه جوانان حضور جدی پای صندوق های رای خواهند داشت که جای خوشبختی است. 

وی با اشاره به برنامه ریزی دشمن برای ضربه زدن به انتخابات، اضافه کرد: باید مراقب بود و یقین داشته باشید دشمن می خواهد یک آسیب به انتخابات بزند و درگیری در میان طرفداران نامزدها ایجاد کند. 

وی بیان کرد: شنیده ام هنوز که خبری از نتایج انتخابات نیست، برخی پیروان نامزدها می خواهند جشن پیروزی بگیرند؛ این امر طرف مقابل را تحریک و درگیری ایجاد می کند و کار غلطی است. 

این مرجع تقلید بر انتخاب اصلح تاکید و بیان کرد: به حکم وظیفه ای که داشتیم از هیچ نامزدی طرفداری نکردم و افراد نیز باید باور کنند کسی را که امروز انتخاب می کنند در اعمالش شریک هستند و روز قیامت باید جوابگو باشند. 

وی ادامه داد: به خاطر لجاجت، تعصب، دفاع از دوست و آشنا از نامزدی حمایت نکنند، بلکه باید به فردای کشور نیز فکر کنند. 

وی ادامه داد: این که بگویند نمی توانیم به این و آن رای بدهیم و رای سفید به صندوق بیندازند نیز اشتباه است، رای سفید سطح حضور در انتخابات را پایین می آورد، چون جزو اوراق حساب نمی شود و باطله است. 

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که به کسی که فکر می کنید اصلح است رای بدهید، ابراز امیدواری کرد: با نظم کامل و حضور قوی انتخابات خوبی داشته باشیم. 

وی بر رفتار نامزدها و طرفدارانشان بعد از انتخابات اشاره کرد و گفت: بعد از انتخابات این مساله که بگویید تقلب شده را کنار بگذارید و به کسی که منتخب است کمک کنید تا مشکلات کشور حل شود. 

وی افزود: مشکلات داخلی و خارجی کشور کم نیست و باید به جای ادامه اختلافات بعد از انتخابات، به حل مشکلات کشور کمک کرد. 

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 29 اردیبهشت برگزار می شود.