به گزارش خبرگزاری برنا از قم، مهدی آهنین پنجه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قم که در تالار امام جواد(ع) ساختمان استانداری برگزار شد، با اشاره به فواید نصب کنتورهای فهام اظهار کرد: با نصب این کنتورها اکنون می‌توانیم که اطلاعات کنتورهای برق چاه‌های آب را به صورت آنلاین داشته باشیم و این اطلاعات را در اختیار دستگاه‌های مختلف قرار بدهیم، امکان محاسبه برداشت آب در این چاه‌ها از طریق کنتورهای فهام وجود دارد.

وی ادامه داد: کنتور فهام برای بیشتر چاه‌های کشاورزی استان قم نصب شده است و به دنبال نصب این کنتورها در واحدهای صنعتی استان هستیم، نصب این کنتورها برای بحث مدیریت برق خوب است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم افزود: نصب کنتورهای هوشمند در صنعت ادامه دارد و هشت میلیارد ریال به صنعتگران استان کمک شد تا آن‌ها در برخی از ساعت‌ها برق مصرف نکنند، در استان قم مصرف برق در ساعت‌های پیک طی سه سال اخیر 30 درصد افزایش پیدا کرده است.

آهنین پنجه در پایان با اشاره ضرورت مدیریت مصرف برق اظهار کرد: هدف از نصب این کنتورها این است که بتوانیم مصرف واحدهای صنعتی و چاه‌های کشاورزی را در ساعت‌های پیک مدیریت کنیم، امسال براساس نمودارها شاهد رشد 9 درصدی مصرف برق در ساعت‌های پیک بودیم.