به گزارش خبرگزاری برنا از قم، گردهمایی فعالان ایثار و شهادت استان قم در مجتمع فرهنگی تربیتی ولایت قم برگزار و در حاشیه این مراسم از 18 اثر جدید اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم راهکار برون‌رفت از مشکلات کشور را الگوبرداری از دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: اگر از روحیه جهادی دوران دفاع مقدس الگوبرداری کنیم می‌توانیم مشکلات را رفع کنیم؛ بر اساس فرمایشات رهبری در دوران دفاع مقدس نسبت به سال‌های اخیر مشکلات بیشتری داشتیم اما به خوبی توانستیم آنها را برطرف کنیم.

احمد حسینی از خاطرات دفاع مقدس به عنوان یک ثروت ملی نام برد و تصریح کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب انتقال این خاطرات صدقه و انفاق بزرگ است که نباید نسبت به آن بی‌توجه باشیم؛ امیدواریم با مشارکت یادگاران دفاع مقدس بتوانیم در این راستا به دستورات رهبری عمل کنیم.

همچنین عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی طی سخنانی با اشاره به اینکه جامعه اسلامی باید در راستای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس کوشا باشد، اظهار کرد: پیشکسوتان و یادگاران دفاع مقدس در حفظ و انتقال این ارزش‌ها نقش مهمی را بر عهده دارند.

احمد امیرآبادی فراهانی خاطرنشان کرد: روحیه جهادی رزمندگان و تبعیت آنها از فرمایشات امام خمینی(ره) سبب پیروزی ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس شد؛ در شرایط کنونی نیز باید روحیه جهادی را حفظ کرده و به دنبال تبعیت از فرمایشات رهبری باشیم.

بر اساس این گزارش، جمعی از خانواده‌های معظم شهدا نیز در گردهمایی فعالان عرصه ایثار و شهادت استان قم مورد تقدیر قرار گرفتند.

سید مهدی صادقی استاندار قم، حجت‌الاسلام سید حسن اکبری مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام علی بن‌ابیطالب(ع)، رضا سیار فرماندار قم و احمد بیطرفان معاون هماهنگ کننده سپاه استان قم در این مراسم حضور داشتند.