به گزارش خبرگزاری برنا از قم، عیسی رضایی، در ضیافت افطار جامعه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان قم که در هتل جمیل قم برگزار شد، با بیان اینکه ماندگاری مسافر در قم مطلوب نیست و نسبت به سایر استان‌ها کمتر است اظهار داشت: ریاست سازمان میراث فرهنگی، در این خصوص سه گانه گردشگری سلامت، گردشگری زیارت و طبیعت گردی را به عنوان راهکار ارائه کردند.

رضایی افزود: 10 درصد زوار عراقی به دلایل پزشکی و به خاطر درمان به ایران مسافرت می‌کنند که به دلیل ناهماهنگی‌ها و وجود دلال‌ها نتوانستیم آنچنان که باید از آن بهره ببریم که باید  با برنامه ریزی از این ظرفیت به نحو شایسته و مطلوب استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: با توجه به نزدیکی دریاچه حوض سلطان به تهران، وجود دریاچه نمک، جاذبه‌های کویر نوردی و همین طور مناطق جذاب ییلاقی کهک و خلجستان باید در بخش طبیعت گردی به رونق و گردشگری پایدار برسیم و در این زمینه از سرمایه گذران بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی همچنین گفت: تالاب مره و تالاب بهشت معصومه قم و گوناگونی پرندگان استان در سطح کشور بی نظیر است که هنوز موفق نشدیم از این جاذبه‌های طبیعی استفاده کنیم.

باید به جناب مدیر گفت که همه این مسائل را نه تنها ما بلکه خود مسافران هم می دانند و سالهاست که این مسائل را مطرح می کنید، اما چه راهکار عملی را اجرایی کرده اید که شاهد ماندگاری بیشتر مسافر باشیم.

آقای مدیر بهتر است سری به استان های دیگر بزنید تا بدانید که چقدر ضعف دارید.