به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محکومیت حمله تروریستی در تهران آمده است: اقدامات کور تروریستی در حرم مطهر امام خمینی(ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی که منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از شهروندان عزیز شد باعث تألم وتأثر شدید شد.

در این بیانیه آمده است: این حرکت بزدلانه تروریستی و هدف قرار دادن مردم بی‌گناه، بار دیگر خط باطل جهالت، حماقت تکفیری را بیش از پیش نمایان ساخت.

در این بیانیه تاکید شده است: تروریست‌هایی که با حقد و کینه کوردلانه، آتش گلوله بر مردم گشودند، دست در دست شیطان بزرگ و ایادی مرتجع آنها و با مدیریت آشکار بدخواهان نظام اسلامی وارد این بازی کثیف شدند تا به خیال باطل خود در اقتدار و امنیت بی‌بدیل ایران اسلامی خدشه‌ای وارد کنند، اما این آرزو را برای همیشه به گور خواهند برد. دشمنان انقلاب اسلامی خواهند دید این اقدامات، ذره‌ای در عزم و اراده پولادین ملت ایران اثر نخواهد گذاشت و پرچم جهاد و مبارزه همچنان برافراشته باقی خواهد ماند.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: ملت شهید پرور و مبارز ایران، سال‌ها مرد میدان مبارزه بوده‌اند و خون شهیدان این ملت گواه اقتدار و عظمت حماسه سازان ایران اسلامی است. مردمی که با صبر و مجاهدت خود، تروریسم منافقان ضد خلق را در دهه 60 مهار کرد و منافقین را به خاک مذلت نشاند.

در این بیانیه تصریح شده است: امروز اهمیت حضور مقتدرانه ایران در خط مقاومت و مبارزه در حریم حرم دوباره اثبات شد و برای همه این حقیقت آشکار گردید که مدافعان حرم در پنجه افکنی با تروریست‌ها، صراط مستقیم جهاد را قاطعانه و با صلابت پیموده‌اند و نفس‌های تکفیری‌ها را به شماره انداخته‌اند.

در پایان این بیانیه آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن این اقدام بزدلانه تروریستی با عرض تسلیت به خانواده‌ شهدای این حادثه و دعا برای سلامتی و بهبودی مجروحان و مصدومان آن، از تمام تلاش‌های نیروهای‌ نظامی، انتظامی و امنیتی تشکر کرده و از خداوند متعال برای این پاسداران امنیت و اقتدار نظام اسلامی، توفیق و نصرت الهی مسئلت می کند.