به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سرهنگ احمد کرمی  اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه یک دستگاه کامیون کشنده اقدام به بارگیری لوازم ورزشی از گمرک یکی از شهرهای جنوبی کشور به مقصد پایتخت کرده و دارای اضافه‌بار است، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: سپس با انجام یک سری اقدامات پلیسی و اطلاعاتی، مسیر تردد کامیون مشخص و تیم عملیاتی پلیس آگاهی استان به محل موردنظر اعزام و اقدام به کنترل تردد خودروهای عبوری کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم گفت:نهایتاً در ساعات اولیه بامداد کامیون موصوف مشاهده و پس از متوقف کردن آن با هماهنگی مقام قضائی خودروی مذکور به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان منتقل شد.

کرمی خاطرنشان کرد:در ادامه راننده یک فقره پروانه حمل کالا ارائه و در تحقیقات از وی اذعان داشت محموله شامل کالای ورزشی است که پس از بازدید مشخص شد کالا به‌صورت قاچاق در کامیون بارگیری شده است.

وی با اعلام اینکه ارزش کالاهای قاچاق توسط کارشناسان 3 میلیارد و 370 میلیون ریال برآورد شده است، بیان داشت: در این زمینه پرونده تشکیل‌شده به اداره تعزیرات حکومتی استان قم ارسال و راننده نیز با صدور قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.