به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام اسماعیل حسینی مقدم امروز در نشست مطبوعاتی اظهار کرد: با ابتکار ستودنی ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه، حوزه علمیه و جامعة المصطفی العالمیه مسابقات ویژه طلاب و روحانیون در مرحله بین‌المللی به میزبانی شهر قم برای دومین سال برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری مدیر کل قرآنی حوزه علمیه قم ستاد برگزاری این مسابقات فعالیت‌ خود را آغاز کرده و برنامه‌ریزی لازم برای حضور شرکت‌کنندگان از بیش از 40 کشور فراهم شده و مسابقات از اول تا چهارم اردیبهشت در مدرسه امام کاظم برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه افتتاحیه این مسابقات با سخنرانی آیت‌الله اعرافی و اختتامیه با سخنرانی آیت‌الله سبحانی برگزار می‌شود گفت: جلسه هماهنگی بین ادارت و نهادها در زمینه برگزاری هر چه با شکوه‌تر این مسابقات در استانداری برگزار می‌شود که زمینه بهره‌مندی از توانایی‌های دستگاه‌ها به وجود می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: اوقاف استان قم از همه ظرفیت‌های خود برای هر چه بهتر برگزار شدن مسابقات استفاده می‌کند و با همکاری با کمیته‌های مختلف در کنار برگزارکنندگان همراهی لازم را دارد.

حسینی‌مقدم مقدم یادآور شد: نهادهای برگزارکننده این مسابقات خدمت خوبی ارائه می‌دهند و قرآن را به عنوان یکی از محورهای مهم فعالیت علمی و فرهنگی پیگیری می‌کنند.