به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید مهدی صادقی در جلسه شورای زکات استان قم که در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با بیان اینکه در مجموع شاهد روند رو بهه رشد پرداخت زکات در استان هستیم، عنوان کرد: با آگاه سازی مردم و تسهیل روند اخذ زکات این روند رو به رشد بهتر ادامه خواهد داشت.

استاندار قم با بیان ایکه در دریافت زکات مستحبی شاهد رشد 60درصدی هستیم، افزود: این موضوع نشان دهنده روحیه دیانت مردم است و امید داریم از این مسیر بتوانیم خدمتی ارائه کنیم.

در این جلسه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم نیز با بیان اینکه کمیته امداد در سال 96 با همراهی مردم استان 38میلیارد و 200 میلیون تومان درآمد داشته است، گفت: نگاه در کمیته امدادد به سمتی است که هزینه جمع آوری را پایین و مبلغ درآمد را بالا ببریم.

میرشکار عنوان کرد: زکات واجب در سال 95، هشت میلیارد و 183 میلیون و 110 هزار ریال بوده اما سال 96، این رقم دو درصد کاهش داشته است؛ زکات مستحبی در سال 95، شش میلیارد و 707 میلیون و 340 هزار ریال بوده و در سال 96 این رقم به 10 میلیارد و 726 میلیون و 326 هزار ریال رسیده است در واقع 60 درصد افزایش داشته است.

میرشکار بخش زکات فطره را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در آمد زکات فطره در سال 95، بیش از دو میلیارد و 211 میلیون ریال بوده است که در سال 96 این رقم 57 درصد افزایش داشته است.