به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین صفر فلاحی در این خصوص گفت: هر شب 10 هزار افطاری ساده در صحن ها و شبستان های حرم و چهار هزار افطاری در مهمانسرای حضرت معصومه(س) توزیع خواهد شد.

به گفته وی، برگه تهیه افطاری هر روز در مساجد، محافل قرآنی، مجتمع های مسکونی، ورودی های شهر، پارکینگ ها و حرم مطهر توزیع می شود.

وی بیان کرد: یک هزار و 200 تن از خادمان آستان حضرت معصومه(س) دربخش های انتظامات، امانتداری، سالمندان، پاسخگویی، مشاوره، برنامه های قرآنی و دیگر برنامه های فرهنگی آماده خدمت رسانی به زائران حضرت در طول ماه رمضان هستند.

فلاحی افزود: روزانه یک هزار و 700 دقیقه از برنامه های قرآنی و معارفی حرم کریمه اهل بیت(س) از طریق شبکه های دیداری و شنیداری منعکس می شود و برخی برنامه ها به صورت همزمان از هشت شبکه رادیویی و تلویزیونی پخش خواهد شد.

وی به دیگر برنامه های حرم حضرت معصومه(س) در ماه رمضان اشاره و بیان کرد: هر روز سه محفل قرآنی عمومی در شبستان امام خمینی(ره) بعد از نماز ظهر و عصر، ترتیل خوانی نوجوانان در شبستان امام خمینی(ره) از ساعت 17:30 و ترتیل خوانی ویژه بانوان در شبستان نجمه خاتون(ع) از ساعت 11 برگزار می شود.

وی ادامه داد: این برنامه ها با حضور کارشناسان و با بیان نکات تفسیری و اخلاقی اجرا خواهد شد.

وی گفت: نمازهای جماعت در شبستان های امام خمینی(ره) و حضرت نجمه خاتون(ع)، مسجد اعظم، صحن امام رضا(ع) و در شب های مناسبتی در صحن های جامع فاطمی و جوادالائمه(ع) نیز برگزار می شود.

معاون آستان حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: از شب اول ماه رمضان «برنامه همراهی» در 24 شب از ساعت 22 تا 24 ترتیب می یابد و شامل برنامه های تلاوت قرآن، بیان نکات اخلاقی و احکام، معرفی خدمات آستان در بخش های مختلف، اجرای سرود، تواشیح، نمایش و مسابقه می باشد.

به گفته وی، ویژه برنامه سحرگاهان حرم، مناجات و دعای افتتاح هر شب از ساعت 23 تا 24، مسابقه کتابخوانی ضیافت، دوره های آموزشی کوتاه مدت در حوزه های قرآن و عترت، جشن روزه اولی، آیین ویژه وفات حضرت خدیجه(س) و میلاد امام حسن(ع)، ویژه برنامه های 14 و 15 خردادماه و برپایی 6 نمایشگاه از دیگر برنامه های حرم است.

وی با بیان این که برنامه شب های قدر از ساعت 22 تا 02:15 بامداد برگزار می شود، افزود: شب 19 ماه رمضان آیت الله سید محمد سعیدی تولیت حرم، شب 21رمضان حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و شب 23 حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری نماینده استان البرز در مجلس خبرگان رهبری سخنرانی می کنند.