به گزارش خبرگزاری برنا از قم، فرزند شهید آیت الله سعیدی در این مراسم که با حضور آیات علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه و سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، همچنین سید مهدی صادقی استاندار قم و جمعی از مسئولان ترتیب یافت، در سخنانی اظهار داشت: روحیه انقلابی و شجاعت شهید سعیدی در دوران خفقان رژیم ستمشاهی حقیقتا کم نظیر است.

حجت الاسلام سید محسن سعیدی با اشاره به عشق و علاقه بسیار پدرش به حضرت امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: این مجاهد شهید در تبعیت از امام راحل(ره) با شجاعت و صراحت با استکبار و استعمار در کشورمان مبارزه کرد تا به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

وی ولایت پذیری و تبعیت از رهبری را به عنوان مهمترین ویژگی شهید آیت الله سعیدی برشمرد و گفت: اگر ولایتمداری ملت غیور ایران اسلامی در چهار دهه گذشته نبود، امروز انقلاب اسلامی در اوج عزت و اقتدار در سطح منطقه و بین الملل قرار نداشت.

فرزند شهید آیت الله سعیدی با بیان این که همه مردم و مسئولان باید شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را الگوی خود قرار دهند، گفت: امروز همه مسئولان باید در انجام وظایف و تکالیف خود، بر اساس شرع و قانون از فرمایش های رهبر معظم انقلاب تبعیت کنند.

شهید آیت الله سعیدی در دوم اردیبهشت ماه سال 1308در مشهد چشم به جهان گشود. پدر بزرگوارش حجت الاسلام سید احمد سعیدی بود. در دوران طفولیت مادرش را از دست داد و تحت نظر پدر مشغول به تحصیل شد.

با آغاز نهضت امام خمینی(ره) در آغاز دهه 1340 آیت الله سعیدی که شیفته راه و طریق و مسلک مرید خویش بود به نهضت پیوست و از همان آغاز نهضت اسلامی در سنگر مبارزه قدم گذاشت و در این راه از هیچ کوششی فرو گذار نکرد.

این عالم ربانی بارها توسط ساواک دستگیر، زندانی و ممنوع المنبر شد و تحت شکنجه قرار گرفت. شدت شکنجه ها به حدی بود که در نهایت در تاریخ 21 خرداد ماه 1349 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.