به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محمدرضا قاضی با اشاره به‌ پیش‌ بینی وضعیت آب‌ و هوای استان طی روزهای آتی اظهار کرد: امروز آب و هوای استان صاف تا قسمتی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر در پاره ای نقاط رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد نسبتا شدید موقتی و گرد و خاک است.

وی با بیان اینکه امروز حداقل و حداکثر دمای قم 19 درجه و 37 درجه است، ادامه داد : امروز جهت وزش باد در قم شرقی و با حداکثر سرعت 50 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: براساس پیش بینی فردا جهت وزش باد در استان شرقی و با حداکثر سرعت 60 کیلومتر بر ساعت خواهد بود، فردا حداقل و حداکثر دما در قم 20 درجه و 39 درجه است، فردا آب و هوای استان قسمتی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و گرد و خاک است.

قاضی با بیان اینکه در روز سه شنبه آسمان استان قم قسمتی ابری است، گفت: در آن روز در برخی ساعات شاهد افزایش ابر، رگبار و رعد و برق ، وزش باد شدید موقتی و گرد و خاک در استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در روز سه شنبه جهت وزش باد در استان قم شرقی و با حداکثر سرعت 60 کیلومتر بر ساعت است، در آن روز حداقل و حداکثر دمای استان 21 درجه و 40 درجه خواهد بود.

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: در 24 ساعت گذشته کمترین و بیشترین دمای ثبت شده در شهر قم به ترتیب 19 درجه و 38 درجه بود، همچنین در این مدت شاهد وزش باد با سرعت 65 کیلومتر بر ساعت با جهت شمالی در این شهر بودیم.

قاضی در پایان خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته سردترین و گرم ترین نقاط استان قم به ترتیب منطقه دستجرد با 16 درجه و منطقه جمکران با 38 درجه بود.