به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید مهدی صادقی در آیین شکرگزاری خادمان آستان مقدس حضرت معصومه(س) در شبستان نجمه خاتون در حرم کریمه اهل‌بیت(س) با اشاره به شعار سال 1397 اظهار کرد: شعار امسال حمایت از کالای داخلی است که رهبر معظم انقلاب این شعار را ابلاغ کردند، برای تحقق آن باید همه دست به دست بدهیم و استفاده از کالای ایرانی اثر بسیار خوبی در اشتغال خواهد گذاشت و موجب تقویت اقتصاد کشورمان می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون در وضعیت خشکسالی در کشور و استان قم قرار داریم و به همین دلیل کارگروه‌های سازگاری با کم آبی در کشور و استان شکل گرفتند، به دنبال این هستیم که با استفاده بهینه از منابع آبی، سازگاری با کم آبی را در استان قم ایجاد کنیم.

استاندار قم در پایان خاطرنشان کرد: مردم استان باید در راستای مسیر استفاده درست از آب تلاش کنند تا بتوانیم به وظیفه دینی خودمان در این زمینه عمل کنیم، با توجه به وضعیت خشکسالی و کاهش بارش‌ها در استان قم و موقعیت جغرافیایی این استان راهی جز سازگاری با کم آبی نیست.

 

*پخش 60 هزار دقیقه برنامه از حرم حضرت معصومه(س) در ماه رمضان

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد لطفی نیاسر در ادامه این مراسم با اشاره به عملکرد صدا و سیمای استان قم در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: 100 نفر از نیروهای این سازمان برای پخش برنامه‌های حرم حضرت معصومه(س) در این ماه به صورت مستقیم مشغول بودند و در ماه مبارک رمضان امسال، 60 هزار دقیقه پخش برنامه از حرم حضرت معصومه(س) در شبکه‌های مختلف داشتیم و 6 ساعت برنامه از این بارگاه مقدس به صورت روزانه در ماه مبارک رمضان در شبکه نور پخش می‌شد.

مدیرکل صدا و سیمای استان قم در پایان خاطرنشان کرد: شبکه‌های متعدد بین المللی و سراسری برنامه‌های مختلف حرم حضرت معصومه(س) را پوشش دادند، همچنین پوشش برنامه‌های این بارگاه مقدس در 13 شبکه خارجی غیروابسته به صدا و سیما هم صورت گرفت.