به گزارش خبرگزاری برنا از قم، هادی حجت با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره آزمون اختصاصی ویژه طلاب دانشگاه قرآن و حدیث با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: این آزمون روز جمعه 22 تیر ماه از ساعت 9 همزمان در شهرهای قم، تهران، اصفهان و مشهد برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: 661 نفر از طلاب(زن و مرد) برای شرکت در این دوره آزمون ثبت‌نام کردند که شامل 580 نفر از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در قالب 147 نفر زن و 433 نفر مرد و مقطع دکترا در قالب 33 نفر زن و 48 نفر مرد هستند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث با بیان اینکه ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف حضوری و مجازی 149 نفر است گفت: داوطلبان در هشت رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد با یکدیگر به رقابت می پردازند که از جمله آنها رشته‌های کلام امامیه، علوم حدیث(گرایش کلام و عقاید، نهج البلاغه و تفسیر اثری)، رشته علوم قرآن و حدیث، علوم قرآنی گرایش مستشرقان، روانشناسی اسلامی گرایش مثبت‌گرا و فقه و مبانی حقوق اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: در مقطع دکترا پذیرش دانشجو در چهار رشته علوم قرآن و حدیث، علوم و معارف نهج البلاغه، کلام امامیه و مدرسی معارف اسلامی گرایش قرآن و متون صورت می‌گیرد.

حجت با بیان اینکه داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه می‌توانند به پایگاه دانشگاه قرآن و حدیث مراجعه کنند گفت: شرکت‌ کنندگان لازم است یک ساعت پیش از شروع آزمون با در دست داشتن کارت ورود به جلسه در حوزه امتحانی حاضر شوند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث یادآور شد: نتایج آزمون رشته‌های دکترا و کارشناسی ارشد یا تمام رشته‌ها که دارای مصاحبه هستند دهه اول شهریور ماه و سایر رشته‌ها در نیمه دوم شهریور از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه به نشانی www.qhu.ac.ir اعلام می‌شود.