به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی جمعه شب در آیین رونمایی از پوستر فراخوان 40 مسجد شاخص کشور که در مسجد چهارمردان قم برگزار شد گفت: امید است بتوانیم در جمهوری اسلامی ایران همواره منشا خیر بوده و بیش از پیش از جایگاه مساجد استفاده کنیم.

وی بیان داشت: کانون اصلی انقلاب اسلامی ایران در مساجد شکل گرفت اما امروزه کمی با آن مسائل فاصله گرفته ایم و نباید به هیچ عنوان جایگاه مساجد کمرنگ شوند.

حجت الاسلام و المسلمین خمینی تاکید کرد: وظیفه همگان است تا با مساجد انس بگیریم و از سوی دیگر سعی کنیم تا نسل های بعد خود را نیز با مساجد و جایگاه آن آشنا کنیم تا جوانان و نوجوانان مسجدی تربیت شوند.

یادگار امام راحل با اشاره به برگزاری جشنواره چله سرو گفت: امید است که این مجموعه جلسات بتواند یک حرکت مناسبی باشد و یک شروعی دوباره تا مردم و مسئولان توجه به جایگاه عظیم مسجد داشته باشند.

وی تاکید کرد: همانطور که در ابتدای انقلاب اسلامی ایران، مساجد کانون هویت انقلابی بودند، امروز نیز مساجد باید کانون انقلابی گری باشند که به فضل خداوند و برکت انقلاب اسلامی ایران، این اتفاق رقم خورده اما تا آرمان های اصلی فاصله داریم.

حجت الاسلام و المسلمین خمینی تاکید کرد: امروز هم مهمترین پشتوانه انقلاب، مساجد و بچه های مسجدی هستند و تا زمانی که از مسجد محوری فاصله نگیریم این انقلاب مستحکم خواهد ماند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از پوستر فراخوان 40 مسجد شاخص کشور رونمایی شد.