به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی جمعه شب در آیین رونمایی از پوستر فراخوان 40 مسجد شاخص کشور که در مسجد چهارمردان قم برگزار شد گفت: در این طرح قرار است مساجد شاخص کشور معرفی شوند که می تواند طرح موفق و ارزشمندی باشد.

وی بیان داشت: به کوری چشم دشمنان، این انقلاب چهل سال است که با قدرت به جلو پیش می رود و دشمنان را مایوس کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی تصریح کرد: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره می گفتند که انقلاب در آینده نزدیک از بین می رود اما شاهد هستیم که با لطف خداوند این انقلاب همانند یک سرو مقتدر و با استقامت در حال رشد و پیشرفت است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به هدف از برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره چله سرو با هدف تبیین استانداردهای مسجد فعال و انقلابی و همچنین شناسایی و معرفی الگویی مساجد انقلابی برگزار می شود.

وی تاکید کرد: مسجد کانون است و در صدر اسلام هم همواره این جایگاه در مساجد بوده است که امیدواریم این جایگاه در مساجد همواره حفظ شود و از طریق این جشنواره شاخص ها تبیین و مساجد الگو نیز معرفی شوند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حکمت 299 نهج البلاغه گفت: حضرت علی(ع) در این حکمت می فرمایند که اگر سختی بر من حاکم شود دو رکعت نماز می خوانم که با این عبارت در حقیقت حضرت به ما می فرمایند که اگر در زندگی مشکل پیش آمد با خواندن دو رکعت نماز به آرامش خواهیم رسید.

وی همچنین به ریشه های غم و اندوه اشاره کرد و گفت: برخی احساس های غلط موجب این امر می شود که احساس گناه، احساس پوچی داشتن، احساس ناکارآمدی و... از جمله آنهاست.

استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد:  انسان می تواند برای از بین بردن این احساس ها از ذکر لاحول ولاقوه الابالله باید استفاده کرد و همچنین باید همواره حسن ظن به خداوند داشته و راضی به رضای الهی باشیم.