به گزارش خبرگزاری برنا از قم، شریف با اشاره به اینکه اعزام 60 نفر از اساتید، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم در قالب گروه جهادی سفیران سلامت به سرپل ذهاب صورت گرفته است اظهار داشت: این گروه جهادی در عرصه‌های پزشکی، فرهنگی و دندانپزشکی فعالیت خود را دنبال می‌کند.

وی اضافه کرد: هفت یونیت پرتابل و سه کلینیک سیار دندانپزشکی را در اختیار داریم و امیدواریم با استفاده از ظرفیت 10 یونیت بتوانیم درمان 400 نفر از اهالی سرپل ذهاب را رقم بزنیم.

مسئول گروه جهادی سفیران سلامت قم خاطرنشان کرد: با انجام هماهنگی‌های لازم با کمیته امداد، نیازمندان را در اولویت درمان قرار داده‌ایم؛ پزشکان عمومی در روستاهای اطراف سرپل ذهاب حضور می‌یابند و فعالیت‌های درمانی را دنبال و همچنین خواهران مبلغه و مشاوران روانشناس نیز برنامه‌های مختلف از جمله اجرای جنگ شادی و مسابقات فرهنگی را اجرا می‌کنند.

وی از همراهی دو عکاس به منظور انعکاس لحظات این اردوی جهادی یاد کرد و گفت: این اردوی جهادی از پانزدهم مردادماه آغاز شده و تا بیست و یکم مرداد ادامه دارد که در مجموع 127 میلیون تومان خدمات پزشکی، فرهنگی و دندانپزشکی به زلزله‌زدگان ارائه می‌شود.

شریف در پایان عنوان کرد: امیدواریم معاونان دانشگاه علوم پزشکی قم همکاری بیشتری در حرکت‌های جهادی داشته باشند و پزشکان متخصص و عمومی نیز با ساز و کار مشخصی که توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی تعریف می‌شود حضور مطلوب‌تری در اردوی جهادی داشته باشند.