به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حسین مومنی موحد با اشاره به برنامه‌ریزی مدیریت شهری برای بازسازی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، اظهار کرد: نوسازی بیش از 200 دستگاه اتوبوس فرسوده امسال و سال آینده در دستور کار شهرداری است و منابع لازم برای این کار در بودجه نیز پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه از اواخر سال گذشته بازسازی اتوبوس‌ها را در دستور کار قرار دادیم، تصریح کرد: براین اساس فراخوانی زده شد و شرح خدمات صورت گرفت و پیمانکاران بررسی شدند تا بتوانیم اتوبوس‌های فرسوده و ناوگان شهری را به نحو مطلوبی بازسازی کرده و مجددا دراختیار شهروندان قرار دهیم.

مومنی موحد با تاکید بر اینکه در فاز اول 120 دستگاه امسال نوسازی و بازسازی می‌شود، خاطرنشان کرد: 100 دستگاه نیز برای سال آینده آماده سازی شده و مجددا در ناوگان حمل و نقل عمومی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بدنه، کف، موتور، رنگ و دیگر بخش‌های این اتوبوس‌ها نوسازی و بازسازی خواهد شد، گفت: پیش بینی می‌کنیم برای هر دستگاه اتوبوس بین 80 تا 100 میلیون تومان هزینه در بر داشته باشد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم تصریح کرد: شهرداری برای خریداری هر دستگاه اتوبوس جدید باید بیش از 650 میلیون تومان هزینه کند و این در حالی است که در گذشته حدود 80 درصد این هزینه از سوی دولت تامین می‌شده و چندسالی است این یارانه دیگر به شهرداری‌ها پرداخت نمی‌شود.