به گزارش خبرگزاری برنا از قم، عباس ذاکریان با اشاره به برنامه‌های شهرداری قم برای توسعه حمل‌ونقل پاک در شهر قم، اظهار کرد: گسترش مسیرهای پیاده‌ اطراف هسته مرکزی شهر قم از سیاست‌های شهرداری در راستای کاهش آلودگی هوا و محدودیت عبور و مرور خودروهای سواری در اطراف حرم مطهر بوده که برای این منظور نیز در روزهای آینده پیاده راه ارم به‌صورت رسمی به بهره‌برداری رسیده و تردد هرگونه وسایل نقلیه موتوری در آن ممنوع شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با تاکید بر اینکه در این پیاده‌راه دو دستگاه خودروی برقی امر جابه‌جایی افراد را انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: توسعه حمل‌ونقل پاک مانند دوچرخه‌سواری از دیگر جهت‌گیری‌های مهم شورای شهر قم و شهرداری در مسیر حرکت در راستای سیاست‌های کلی هوای پاک است.

ذاکریان با بیان اینکه مقدمات مطالعاتی برای تدوین مسیرهای جاذب برای دوچرخه‌سواری در حال انجام است، گفت: در این طرح مسیرهای کوتاهی که جذابیت و ایمنی لازم برای دوچرخه‌سواری را دارا بوده مشخص خواهد شد.

وی اظهار کرد: به دلیل عدم استقبال کافی از طرح‌های گذشته در زمینهٔ استفاده عمومی از دوچرخه، ایستگاه‌های موجود در حال جمع‌آوری است، 8 ایستگاه با بیش از 320 دوچرخه در نظر گرفته‌شده بود که با جانمایی‌های اشتباه و عدم ایمنی لازم مسیرهای در نظر گرفته‌شده با استقبالی از سوی شهروندان مواجه نشده بود.