به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید مهدی صادقی استاندار قم درگردهمایی بزرگ حامیان آب که در ورزشگاه شهید حیدریان قم و با حضور جمع زیادی از دانش آموزان برگزار شد طی سخنانی با اشاره اهمیت بحث آب، بر لزوم تلاش در جهت حفظ این سرمایه ملی تاکید نمود.

صادقی توجه به امر فرهنگ سازی در بحث صیانت از آب را ضروری خواند و تصریح کرد: در کنار کودکان لازم است تا والدین و خانواده ها نیز در زمینه صرفه جویی آب مشارکت جدی داشته باشند.

وی مصرف بهینه آب را یک وظیفه همگانی عنوان و خاطرنشان کرد: همه افراد در سنین مختلف باید به موضوع مصرف درست آب توجه کافی داشته باشند، به نحوی که در این زمینه با یکدیگر رقابت نموده و قدر این نعمت که از همه نعمت های الهی بزرگ تر است را بدانند.

استاندار قم همچنین نقش کودکان و نوجوانان را در اجرای برنامه های فرهنگی حمایت از آب مورد توجه قرار داد و با قدردانی از تلاش بانیان این همایش خاطر نشان کرد: این برنامه برای فرهنگ سازی نسل جوان در استفاده بهینه از آب به عنوان مایه حیات بسیار مفید و ضروری است.

لازم به ذکر است گردهمایی بزرگ حامیان آب توسط شرکت آب و فاضلاب استان و با مشارکت و همکاری استانداری و تعدادی از دستگاه های استان همراه با ویژه برنامه های فرهنگی متنوعی از جمله اجرای سرود آب و نمایش های آموزشی- ترویجی با حضور چهار هزار نفر از دانش آموزان، اولیا و مربیان برگزار گردید.