به گزارش خبرگزاری برنا از قم، بنا بر گزارش تعزیرات حکومتی، در جلسه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از ابتدای تابستان تا به حال 147 پرونده قاچاق ، احتکار و اخفاء و امتناع از عرضه کالا به ارزش 714 میلیارد ریال تشکیل و 106 پرونده با صدور حکم جریمه و الزام به عرضه در بازار مختومه شد.

ارزش جریمه های صادر شده برای این پرونده ها 335 میلیارد ریال بوده است.

بر اساس گزارش صنعت، معدن و تجارت هم از اول امسال تا به حال 90 پرونده قاچاق، احتکار ، اخفا و امتناع از عرضه ، عدم اعلام موجودی، عرضه خارج از شبکه و گران فروشی به ارزش 136 میلیارد ریال تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد.

سرهنگ سپه وند رئیس اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز فرماندهی انتظامی قم هم از کشف و ضبط دو محموله کالای قاچاق به ارزش حدود 10 میلیارد ریال، 60 هزار دلار آمریکا ، دو میلیون دینار عراق و یک میلیارد و 700 میلیون ریال ایران از دلالان ارز و دستگیری 22 نفر در این باره خبر داد.

در این جلسه همچنین اعلام شد تا به حال اطلاعات 3 هزار و 500 انبار موجود در استان در سامانه جامع انبارها ثبت شده و این روند ادامه دارد.

همچنین با توجه به الزام قانونی ثبت موجودی کالاهای مشمول در انبارها در سامانه مربوط از اول شهریور، از همه صاحبان انبارها، واحدهای صنعتی و عمده و خرده فروشان صنفی خواسته شد، اطلاعات موجودی انبارهای خود را در زمان های مقرر در این سامانه ثبت کنند تا مشمول کالاهای احتکاری قرار نگیرند.