به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی شفیع زاده با اشاره به اعزام مبلغان توسط سازمان اوقاف اظهار کرد: این سازمان به عنوان یک نهاد فرهنگی برای ترویج فرهنگ حسینی، برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی را در ماه محرم در مزار امامزادگان در دستور کار دارد و در این راستا دو هزار مبلغ را به مزار امامزادگان کشور اعزام کرد.

وی ادامه داد: سازمان اوقاف در ماه محرم مبلغان را به بقاع دو هزار و 800 امامزاده در سراسر ایران اعزام کرد، این مبلغان پیش از این در سازمان اوقاف تشکیل پرونده داده بودند و از یکم تا دوازدهم محرم در بقاع امامزادگان برنامه‌های فرهنگی انجام می‌دهند.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: شیوه فعالیت مبلغان اعزامی در ماه محرم به بقاع امامزادگان، تبلیغ چهره به چهره و حضور در خیمه‌های معرفت است، در این خیمه‌ها برنامه‌هایی همچون ارائه مشاوره، پاسخگویی به مسائل شرعی، کار با کودک و برپایی غرفه‌های چندرسانه ‌ای برگزار می‌شود.

شفیع زاده با اشاره به برنامه‌های بزرگداشت ماه محرم در مزار امامزادگان اظهار کرد: همایش لبیک یا حسین در روز دوم ماه محرم با حضور هیأت‌های عزاداری در مزار امامزادگان شاخص کشور برگزار شد، همچنین در صبح نخستین جمعه ماه محرم شاهد برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در این بقاع متبرکه بودیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در روز دوازدهم محرم همایش رهروان زینبی با حضور خواهران ولایی در بقاع امامزادگان شاخص ایران برگزار خواهد شد.