به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید محمد موسوی منش با اشاره به اقدامات سازمان در ایام محرم، بیان داشت: مجموعه چیدمان محیطی ماه محرم طرحی است با استفاده از کتل و بیرق عزا که در میدان آستانه حرم حضرت فاطمه معصومه(س) نصب شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم با بیان اینکه این اثر حجمی به 20 عدد رسیده است، ادامه داد: با توجه به فرارسیدن ایام سوگواری سالار و سید شهیدان، امام حسین(ع) این چیدمان محیطی در این میدان انجام شده است.

موسوی منش در مورد سایر فعالیتهای انجام شده در قم برای ایام سوگواری آن بزرگوار، به اکران بنرهای آیینی که در برخی نقاط شهر اجرا شده است، اشاره کرد و افزود: آذین بندی میدان آستانه متناسب با ایام محرم و نصب المان زنجیر در میدان بزرگ امام خمینی(ره) را از جمله فعالیت های سازمان زیباسازی است.

وی در پایان گفت: تعویض پرچم های الوان رنگی و میادین اصلی شهر با پرچم های سیاه، تبلیغات محیطی متناسب با ایام محرم و نصب پرچم های عزاداری، سیاه پوش کردن میادین، بلوارهای سطح شهر، چاپ و نصب پرچم ها و بنرهای مناسبتی با هدف انتقال مفاهیم ناب قیام حسینی از جمله اقدامات انجام شده در شهر قم است.