به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید مهدی صادقی استاندار قم در چهارمین جلسه شوای معادن استان که در تالار امام جواد (ع) استانداری برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به کارکردهای شورای معادن، اظهار کرد: حضوردستگاههای ذیربط در مقوله معادن استان در ایجاد روحیه همکاری و همگرایی جهت تسهیل و رفع موانع بسیار کارگشاست.

استاندار قم با اشاره به ظرفیت های مناسب استان قم در بهره برداری از معادن، افزود: تعامل دستگاههای بهره بردار و سازمان محیط زیست ومنابع طبیعی، با در نظر گرفتن کمترین آسیب به طبیعت امری ضروری است.

صادقی بر تشکیل کارگروه تعامل معدن با حضور دستگاه های مرتبط در امر اکتشاف و بهره برداری از معادن استان تأکید و اضافه کرد: موارد مختلف در این کارگروه بررسی و برای تصویب در شورای معادن تبیین شود.

وی مصوبات جلسه شورای معادن را در مسیر توسعه استان قلمداد کرد و بیان داشت: تصویب حفاری در محدوده های آزاد سازی شده و اکتشاف معادنی که در عمق مناسب برای بهره برداری قرار د ارند، می تواند ظرفیت مناسبی برای ایجاد جاذبه های سرمایه گذاری در استان فراهم کند.

رییس شورای معادن استان به بروز برخی اختلافات در سرمایه گذاران در حوزه معادن اشاره و خاطرنشان کرد: تمام مجوزهای اکتشاف، بهره برداری و هرگونه فعالیت در حوزه معادن ثبت قانونی شوند تا در مود رسیدگی به شکایات و اختلافات، اقدامات قانونی لازم در دستور کار قرار گیرد.

لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه خانم لک معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی کشور به بیان گزارشی از تحقیقات زمین شناسی و نقشه معادن استان قم پرداخت.

همچنین در این جلسه برخی پرونده های معدنی بر اساس تفویض اختیار قانونی صورت گرفته بررسی و تصویب شد.